Jak wymienić opony w przyczepie?

Jak przygotować się do wymiany kół – opon w przyczepie?

Jak wymienić oponę w przyczepie?Jak wymienić oponę w przyczepie? Kiedy nadejdzie czas na wymianę opon w przyczepie samochodowej, jest to dość proste zadanie, jeśli masz odpowiednie przeszkolenie i kilka prostych narzędzi. Postępuj zgodnie z kilkoma prostymi instrukcjami, a zanim się zorientujesz, Twoja przyczepa do łodzi będzie miała zupełnie nowe opony.

Jak wymienić oponę w przyczepie?

 1. Podnieś przyczepę : Najpierw musisz umieścić podnośnik samochodowy pod przyczepą do łodzi. Zacznij podnosić przyczepę do łodzi z podłoża, aż między oponą a podłożem pojawi się kilkanaście cm. Przed rozpoczęciem pracy należy upewnić się, że przyczepa jest w pełni zabezpieczona, aby uniknąć wypadków podczas rozpoczęcia pracy!
 2. Demontaż nakrętek kół przyczepy łodzi: Za pomocą klucza odkręć nakrętki przyczepy, które utrzymują koła przyczepy. Po demontażu nakrętki należy odłożyć w bezpieczne miejsce, ponieważ w późniejszym czasie konieczne będzie ich ponowne zamontowanie w przyczepie.
 3. Zdejmij koło z przyczepy do łodzi: Po odkręceniu nakrętek koła zdejmij koło z przyczepy i odłóż je na bok. Pamiętaj, aby spuścić powietrze z opon, wciskając zawór małym nożem lub śrubokrętem.
 4. Jak zdjąć oponę z koła przyczepy samochodowej:
  • Umieść oponę na jednym boku
  • Umieść łyżkę do opon pod krawędź opony.
  • Podważ oponę, przesuwając łyżką wokół podstawy koła, aż opona zostanie całkowicie usunięta.
 5. Wymiana opony: Załóż koło na nową oponę. Podważ krawędź opony do krawędzi koła. Po umieszczeniu opony wokół rozstawu osi użyj sprężarki powietrza, aby napompować oponę.
 6. Zamontuj koła i opony z powrotem na przyczepę do łodzi: Zamontuj nowe koła i opony z powrotem na przyczepę do łodzi, wykonując czynności w odwrotnej kolejności. Po całkowitym zabezpieczeniu i dokręceniu nakrętek mocujących opuść lewarek i wyjmij go z przyczepy.
 7. Powtórz tę procedurę dla wszystkich opon, które wymagają wymiany.

Porady i wskazówki:

 • Jeśli zmieniasz oponę po raz pierwszy, poproś o pomoc znajomego lub osobę, która już to robiła.
 • Przed rozpoczęciem pracy zawsze upewnij się, że przyczepa jest zabezpieczona. Niezastosowanie się do tego może spowodować poważne obrażenia.
 • Przed rozpoczęciem pracy upewnij się, że łódź jest zdjęta z przyczepy. Dobrym miejscem do pracy przy przyczepie do łodzi jest parking przy lokalnej rampie dla łodzi.
 • Jeśli konieczna jest wymiana innych części przyczepy podłodziowej, takich jak rolki, prowadnice, burty, mocowania, wciągarki, gąsienica? Dobrym pomysłem jest wykonanie jak największej ilości pracy na raz, aby zaoszczędzić czas, pieniądze i możliwe uszkodzenia łodzi oraz przyczepy.

Szukasz koła do przyczepy, a może oponę? Zamów!

Dodaj komentarz

Translate »